Katica csoport

Óvónénik: Sárközy Zoltánné Erika néni,  Berenténé Szabó Ágnes

Dajka nénink: Németh Józsefné, Erzsike néni

A 2023/2024-as évben 27 kisgyermek  - 10 kisfiú és 17 kislány - kezdte meg a Katica csoportos életet. 10 kiscsoportos gyermek érkezett, többségük bölcsődéből. A nagycsoportosaink, mint „öreg óvodások”, stabil támaszt és segítséget jelentenek az új csoporttagok számára.

Legfontosabb feladatunk, hogy az újonnan érkező gyerekek is elsajátítsák a szokásrendszerünket, hiszen nagyon eltérő környezetből érkeznek. Lényeges, hogy egységessé váljanak a csoport mindennapjai, mert ezzel tudunk érzelmi biztonságot teremteni a családi légkör védelmező melegsége mellett. Ehhez szükségszerű, hogy sokat játsszunk mi felnőttek is a gyerekekkel, megismertessük velük a csoport játékait, játékszabályait, hogy mindig legyen olyan tevékenység, amelyet szívesen végeznek önállóan is, illetve társaikkal együtt, alkotó módon.

Így válunk közösséggé, ahol számíthatnak egymásra, figyelnek egymásra, és észreveszik, amikor valakivel történik valami, nem jött óvodába, megsérült, vagy konfliktusba keveredett.

Az idei évre is sok tervünk van, szeretnénk kimozdulni az óvoda falai közül, amikor csak lehetőségünk lesz rá. A világgal való ismerkedés mindig fantasztikus élmény a kicsik számára, főleg, hogy sokszor ez az első jelentősebb ismeretszerző esemény sokuk számára. Az óvónénik is nagyon nyitottak minden lehetőségre, így örömmel visszük a gyerekeket akár csak az óvoda környéki sétákra, vagy a városban zajló rendezvényekre.

Zöld óvoda lévén kiemelt feladatunk minden olyan tevékenység, mellyel fel tudjuk hívni óvodásaink figyelmét a környezetünk megóvására, a nem pazarlásra. Odafigyelünk egymásra, odafigyelünk az élővilágra, és odafigyelünk a tárgyi környezetre. Bízunk benne, hogy mindezzel támogatni tudjuk, hogy kiegyensúlyozott, értékes emberkéket neveljünk a ránk bízott gyermekekből.

„Osztani magad: hogy így sokasodjál;
Kicsikhez hajolni: hogy így magasodjál;
Hallgatni õket, hogy tudd a világot;
Róluk beszélni, ha szólsz a világhoz.
Széjjelszóródni – esõ a homokra –
Sivatagnyi reménytelen dologra,
S ha nyár se lesz tõled – s a táj se zöldebb –
Kutakká gyűjt a mély: soká isznak belõled.”

(Váci Mihály)